Ste na spletnih straneh Gimnazije Poljane, namenjenim obeležitvi 120-letnice šole. V šolskem letu 2019/2020 se bo dopolnilo 120 let od začetka izvajanja srednješolskega programa. 25. julija 1900 je bila tedanja nižja gimnazija spremenjena v II. državno gimnazijo v Ljubljani. Šola je bila kot nižja gimnazija ustanovljena že 11 let prej, 27. decembra 1889.

V nemirnem 20. stoletju je večkrat spremenila ime in usmeritev, tradicija gimnazije pa nikoli ni bila zares pretrgana. V letošnjem šolskem letu se bomo tega spominjali še jasneje. Priredili bomo več dogodkov.

Pričujoče strani se delijo v tri glavne rubrike. V prvi z naslovom Dogodki ob 120-letnici bomo spremljali zgoraj omenjene dogodke in prireditve.

V drugi z naslovom Utrip sedanjosti želimo v sliki in besedi pokazati nekaj trenutkov poljanske živopisne sedanjosti.

Utrinki preteklosti pa so namenjeni spominom, ki so dragoceni, ker kažejo tisto življenje, iz katerega s ponosom izhajamo tudi danes.

Če bi nam želeli tudi vi posredovati gradivo za objavo, pišite na naslov urednica@gimnazija-poljane.com.