Dijaki 3. H so tudi letos pod vodstvom Alenke Arbiter, svoje razredničarke in učiteljice slovenščine, pripravili otroško gledališko predstavo, ki si jo je v štirih ponovitvah, med 19. in 23. decembrom 2019, ogledalo skoraj 700 otrok iz različnih ljubljanskih vrtcev in osnovnih šol.

Uprizorili so Zgodbo o zavistnih sestrah iz zbirke Tisoč in ena noč. Veseli smo bili njihovega sodelovanja in odzivov.

Alenka Arbiter, mentorica, profesorica slovenščine in razredničarka 3.H, in Julijan Mark Jurečko ob pripravi na predstavo.
Sem slišala, da si ful enih otrok rodila?
Zlobna sestra dojenčke zamenja s plišastimi igračami.
Nekaj skrivnostnega vama moram povedati.
Prinesti moraš tri stvari: govoreče drevo, govorečo ptico in zlato vodo.
Ko boš izpolnila to nalogo, se bo resnica razkrila sama po sebi.
Ne verjameš, da so tortice z biseri užitne, verjel pa si, da ti je žena rodila plišastega psa, zajca in želvo?
Resnica se razkrije, vsi se veselijo.

Radovedni so si ogledali tudi šolo in se najdlje zadržali pri naših akvarijih v pritličju.

Besedilo Alenka Arbiter, fotografije Luka Žager Đurić.